Google Photos Remote Media Entity (1.1.2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Add
id: Tambah

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: General
id: Umum

en: The directory %directory does not exist.
id: Direktori %directory tidak ditemukan.

en: The directory %directory is not writable.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulis.
