Media entity slideshare (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Download
pt: Descarregar

en: Login
pt: Entrar

en: Format
pt: Formato

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: API key
pt: Chave API

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Number of comments
pt: Número de comentários

en: Number of views
pt: Número de visualizações

en: Image field display format settings
pt: Configurações de formato de exibição do campo de imagem

en: Field with source information
pt: Campo com informação da fonte
