Media entity slideshare (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Tags
hi: उपनाम

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Location
hi: स्थान

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Number of comments
hi: टिप्पणीयों की संख्या

en: Number of views
hi: कितनी बार पढा गया
