Media entity Tumblr (8.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Url
de: URL

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Media
de: Medien

en: Author name
de: Name des Autors

en: Default name
de: Standardname

en: Media entity Tumblr provider.
de: Media-Entity-Tumblr-Dienstanbieter.

en: Provides business logic and metadata for Tumblr.
de: Stellt die Logik und die Metadaten für Thmblr zur Verfügung.

en: Html
de: HTML

en: Thumbnail uri
de: URI der Miniaturansicht
