Media entity Twitter (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: The directory %directory is not writable.
nl: Map %directory is niet schrijfbaar.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
nl: Het automatisch aanmaken van deze map is mislukt, waarschijnlijk door een probleem met bestandsrechten. Maak de map handmatig aan met de juiste bestandsrechten, of zorg dat het installatieprogramma de rechten krijgt om de map automatisch aan te maken. Zie voor meer informatie het bestand INSTALL.txt of het <a href=":handbook_url">online handboek</a>.

en: Gets URI of the locally saved image.
nl: Krijgt URI van de lokaal opgeslagen afbeelding.
