Media entity Twitter (8.x-2.11) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Add
gl: Engadir

en: Media
gl: Medios

en: User name
gl: Nome de usuario

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.
