Media entity Twitter (8.x-2.9) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Add
id: Tambah

en: User name
id: Nama pengguna

en: The directory %directory does not exist.
id: Direktori %directory tidak ditemukan.

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: The directory %directory is not writable.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulis.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
id: Upaya otomatis untuk membuat direktori ini gagal, mungkin karena masalah izin. Untuk melanjutkan penginstalan, buatlah direktori tersebut dan ubahlah perijinannya secara manual atau pastikan bahwa installer memiliki ijin untuk membuatnya secara otomatis. Untuk informasi lebih lanjut, lihat INSTALL.txt atau <a href=":handbook_url">buku panduan online</a>.
