Media - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Description
es: Descripción

en: Yes
es: Sí

en: Add
es: Agregar

en: Media
es: Multimedia

en: Secret key
es: Llave secreta

en: Add @type
es: Añadir @type

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
es: No se pudo preparar el directorio de destino de miniaturas @dir para la multimedia embebida.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
es: No se pudo descargar la miniatura remota de {url}.
