Media - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Add
fr: Ajouter

en: Media
fr: Média

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: Access Key
fr: Accès rapide au clavier

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
fr: Le répertoire de destination @dir pour les vignettes des médias oEmbed n'a pas pu être préparé.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
fr: Impossible de télécharger la vignette distante depuis {url}.
