Media - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Add
pt: Adicionar

en: Media
pt: Mídia

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
pt: Não foi possível preparar o diretório @dir de destino de miniaturas para a mídia oEmbed.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível baixar a miniatura remota de {url}.
