Media - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Image
ru: Изображение

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Add
ru: Добавить

en: Image ID
ru: ID изображения

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Secret key
ru: Ключ сервера

en: Attribution
ru: Атрибуция

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: URI of thumbnail storage directory
ru: URI каталога хранения миниатюр

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
ru: Не удалось подготовить каталог назначения миниатюр @dir для oEmbed медиа.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ru: Не удалось загрузить миниатюру с {url}.
