Media External (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Search
ja: 検索

en: Import
ja: インポート

en: Filename
ja: ファイル名

en: Provider
ja: プロバイダー

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: @path is not a valid path.
ja: @path は適切なパスではありません。

en: Thumbnails location
ja: サムネイル保存先

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
ja: サムネイルは、ローカルで使用するためにプロバイダから取得されます。これはサムネイルを保存するディレクトリのURIです。

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
ja: oEmbed メディアのサムネイル保存先ディレクトリ @dir を用意できませんでした。

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ja: リモートのサムネイルを {url} からダウンロードできませんでした。
