Media External (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Search
nl: Zoeken

en: Import
nl: Importeren

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: File URL
nl: Bestands-URL

en: @path is not a valid path.
nl: @path is geen geldig pad.

en: Thumbnails location
nl: Locatie miniaturen

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
nl: Miniaturen worden bij de bron opgehaald en lokaal opgeslagen op deze URI.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
nl: Kon de map @dir voor miniaturen van deze oEmbed-media niet voorbereiden.

en: Select @label
nl: Selecteer @label

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
nl: Kon de miniatuur niet downloaden van {url}.
