Media External (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Search
uk: Пошук

en: Import
uk: Імпортувати

en: Filename
uk: Назва файла

en: Provider
uk: Постачальник

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: File URL
uk: URL файла

en: @path is not a valid path.
uk: @path не є припустимим.

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
uk: Мініатюри будуть отримуватися від постачальника для локального використання. Це URI каталогу, де вони будуть розміщені.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
uk: Неможливо підготувати каталог призначення для мініатюр @dir для медіа oEmbed.

en: Select @label
uk: Вибір @label

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.
