Media External (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Search
pt: Buscar

en: Import
pt: Importar

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Provider
pt: Provedor

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: Please wait...
pt: Por favor, aguarde...

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: File URL
pt: URL do Arquivo

en: @path is not a valid path.
pt: @path não é um caminho válido.

en: Thumbnails location
pt: Localização das miniaturas

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
pt: Miniaturas serão trazidas do provedor para uso local. Esta é a URI do diretório onde elas serão colocadas.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
pt: Não foi possível preparar o diretório @dir de destino de miniaturas para a mídia oEmbed.

en: Select @label
pt: Selecione @label

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível baixar a miniatura remota de {url}.
