Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: file
oc: fichièr

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Media
oc: Mèdia

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Role
oc: Ròtle

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Root
oc: Raiç

en: Upload file
oc: Transferir lo fichièr

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Locked
oc: Verrolhat

en: About
oc: A prepaus

en: Credits
oc: Crèdits

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision
