Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to ja translation catalogue (89 entries)

en: Images
ja: イメージ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Audio
ja: オーディオ

en: Updated
ja: 更新

en: file
ja: ファイル

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: items
ja: アイテム

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Owner
ja: 所有者

en: An error occurred
ja: エラーが発生しました

en: Table
ja: テーブル

en: List view
ja: リスト表示

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Other
ja: その他

en: Loop
ja: ループ

en: Role
ja: 役割

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Root
ja: ルート

en: Upload file
ja: ファイルのアップロード

en: Add file
ja: ファイルを追加

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Permissions
ja: 権限

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Default options
ja: デフォルトオプション

en: Upload File
ja: アップロードファイル

en: Grid
ja: グリッド

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Installation
ja: インストール

en: @type: deleted %title revision %revision.
ja: @type: %titleのリビジョン%revisionが削除されました。

en: Locked
ja: ロック

en: About
ja: アバウト

en: folder
ja: フォルダー

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Lock
ja: ロック

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Image files
ja: 画像ファイル

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ja[0]: この記事を削除してよろしいですか？
ja[1]: これらの記事を削除してよろしいですか？

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Unlock
ja: ロック解除

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: @label has been removed.
ja: @label を削除しました。

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: Muted
ja: ミュート

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定

en: The user ID of the author.
ja: 作成者のユーザーID。

en: Insert selected
ja: 選択したものを挿入

en: Update widget
ja: ウィジェットを更新

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
ja[0]: アイテムを1個だけ選択できます。
ja[1]: アイテムを@count個だけ選択できます。

en: Remove @label
ja: @labelを削除

en: Removing @label.
ja: @labelを削除しています。

en: There are no allowed media types configured for this field. Edit the field settings to select the allowed media types.
ja: このフィールドで許可されているメディアタイプがありません。フィールドの設定を編集し、許可するメディアタイプを選択してください。
