Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to da translation catalogue (81 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: Updated
da: Opdateret

en: file
da: fil

en: Create
da: Opret

en: Active
da: Aktiv

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: items
da: elementer

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Owner
da: Ejer

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: Table
da: Tabel

en: List view
da: Listevisning

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Other
da: Anden

en: Role
da: Rolle

en: Order
da: Rækkefølge

en: Folder
da: Mappe

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Root
da: Rod

en: Upload file
da: Upload fil

en: Add file
da: Tilføj fil

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Default options
da: Standardindstillinger

en: Upload File
da: Upload fil

en: Grid
da: Gitter

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision slettet.

en: Unlocked
da: Åben

en: Locked
da: Låst

en: About
da: Om

en: Audio files
da: Lydfiler

en: Videos
da: Videoer

en: Edit file
da: Redigér fil

en: No results
da: Ingen resultater

en: folder
da: mappe

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision gendannet.

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Lock
da: Lås

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Unlock
da: Lås op

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: @label has been removed.
da: @label er blevet fjernet.

en: Remove media
da: Fjern medie

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: Muted
da: Dæmpet

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Insert selected
da: Indsæt det valgte
