Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to fi translation catalogue (78 entries)

en: Images
fi: Kuvat

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Updated
fi: Päivitetty

en: file
fi: tiedosto

en: Create
fi: Luo

en: Active
fi: Voimassa

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Owner
fi: Omistaja

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Table
fi: Taulukko

en: List view
fi: Listanäkymä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Loop
fi: Kierros

en: Role
fi: Rooli

en: Order
fi: Järjestys

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Root
fi: Päätaso

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Publishing options
fi: Julkaisuasetukset

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Controls
fi: Hallintavaihtoehdot

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Default options
fi: Oletusasetukset

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Installation
fi: Asennus

en: @type: deleted %title revision %revision.
fi: @type: poistettiin %title versio %revision.

en: Locked
fi: Lukittu

en: About
fi: Tietoja

en: Videos
fi: Videot

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: Revert to earlier revision
fi: Palauta käyttöön aikaisempi versio

en: Delete earlier revision
fi: Poista aikaisempi versio

en: Lock
fi: Lukitse

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: View mode: @mode
fi: Esitystapa: @mode

en: Remove media
fi: Poista tiedosto

en: Briefly describe the changes you have made.
fi: Kuvaa lyhyesti tekemäsi muutokset.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
