Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to gl translation catalogue (73 entries)

en: Images
gl: Imaxes

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Weight
gl: Peso

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Updated
gl: Actualizado

en: file
gl: ficheiro

en: Create
gl: Crear

en: Active
gl: Activo

en: Off
gl: Desactivado

en: Published
gl: Publicado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Media
gl: Medios

en: Owner
gl: Propietario

en: Table
gl: Táboa

en: Configuration
gl: Configuración

en: Other
gl: Outro

en: Loop
gl: Bucle

en: Role
gl: Rol

en: Order
gl: Orde

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Authored on
gl: Creado en

en: Root
gl: Raíz

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Controls
gl: Controis

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Permissions
gl: Permisos

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Upload File
gl: Subir arquivo

en: Grid
gl: Grella

en: Autoplay
gl: Reproducción automática

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Locked
gl: Bloqueado

en: About
gl: Información

en: Videos
gl: Vídeos

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: Lock
gl: Bloquear

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
gl[0]: Seguro que quere borrar este elemento?
gl[1]: Seguro que quere borrar estes elementos?

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.
