Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to gu translation catalogue (32 entries)

en: Images
gu: છબીઓ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Name
gu: નામ

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Create
gu: બનાવો

en: Active
gu: સક્રિય

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Default options
gu: મૂળભૂત વિકલ્પો

en: About
gu: વિશે

en: Dependencies
gu: આધારિત
