Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to hr translation catalogue (56 entries)

en: Images
hr: Slike

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Updated
hr: Osvježeno

en: file
hr: datoteka

en: Create
hr: Stvori

en: Active
hr: Aktivno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Table
hr: Tablica

en: Configuration
hr: Postavke

en: Other
hr: Ostalo

en: Role
hr: Uloga

en: Order
hr: Redoslijed

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Grid
hr: Mreža

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hr: @type: vraćen %title revizija %revision.

en: Revert to earlier revision
hr: Vraća na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hr[0]: Želite li zbilja ukloniti ovu stavku?
hr[1]: Želite li zbilja ukloniti ove stavke?
hr[2]: Želite li zbilja ukloniti ove stavke?

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije
