Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Active
mr: सक्रिय

en: Off
mr: बंद

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Owner
mr: मालक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
