Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to sv translation catalogue (82 entries)

en: Images
sv: Bilder

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Audio
sv: Ljud

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: file
sv: fil

en: Create
sv: Skapa

en: Active
sv: Aktiv

en: Off
sv: Av

en: New folder
sv: Ny mapp

en: Delete folder
sv: Radera mapp

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Owner
sv: Ägare

en: Table
sv: Tabell

en: List view
sv: Listvy

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: Role
sv: Roll

en: Order
sv: Ordning

en: Folder
sv: Mapp

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Root
sv: Rot

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Add file
sv: Lägg till fil

en: Publishing options
sv: Publiceringsalternativ

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Controls
sv: Kontroller

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Default options
sv: Standardval

en: Upload File
sv: Ladda upp fil

en: Grid
sv: Rutnät

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
sv: @type: raderade version %revision av %title.

en: Manage folders
sv: Hantera mappar

en: Locked
sv: Låst

en: About
sv: Om

en: Credits
sv: Lista över medverkande

en: No results
sv: Inget resultat

en: folder
sv: mapp

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sv: @type: återställde version %revision av %title.

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: Lock
sv: Lås

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Unlock
sv: Lås upp

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: @label has been removed.
sv: @label har tagits bort.

en: Remove media
sv: Ta bort media

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Edit %type_label @label
sv: Redigera %type_label @label

en: Insert selected
sv: Infoga vald

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
sv[0]: Endast ett objekt kan väljas.
sv[1]: Endast @count objekt kan väljas.
