Media Folders (1.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Images
ja: イメージ

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Format
ja: フォーマット

en: Audio
ja: オーディオ

en: file
ja: ファイル

en: items
ja: アイテム

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: An error occurred
ja: エラーが発生しました

en: List view
ja: リスト表示

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Loop
ja: ループ

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Root
ja: ルート

en: Add file
ja: ファイルを追加

en: Permissions
ja: 権限

en: Grid
ja: グリッド

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Installation
ja: インストール

en: About
ja: アバウト

en: folder
ja: フォルダー

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Edit media
ja: メディアを編集

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: @label has been removed.
ja: @label を削除しました。

en: Muted
ja: ミュート

en: Delete media
ja: メディアを削除

en: Insert selected
ja: 選択したものを挿入

en: Show media item weights
ja: メディアアイテムのウィジェットを表示

en: Update widget
ja: ウィジェットを更新

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
ja[0]: 1個のメディアアイテムが残っています。
ja[1]: @count個のメディアアイテムが残っています。

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
ja[0]: アイテムを1個だけ選択できます。
ja[1]: アイテムを@count個だけ選択できます。

en: Remove @label
ja: @labelを削除

en: No media items are selected.
ja: 選択されたメディアアイテムはありません。

en: Removing @label.
ja: @labelを削除しています。

en: There are no allowed media types configured for this field. Edit the field settings to select the allowed media types.
ja: このフィールドで許可されているメディアタイプがありません。フィールドの設定を編集し、許可するメディアタイプを選択してください。
