Media Folders (1.0.0-rc3) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Images
id: Gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: items
id: item

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Root
id: Akar utama

en: Grid
id: Kotakan

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Installation
id: Pemasangan

en: About
id: Tentang

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Add media
id: Tambah media

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: @label has been removed.
id: @label telah dihapus.

en: Remove media
id: Menghapus media

en: Muted
id: Meredam

en: Delete media
id: Hapus media

en: Media revisions
id: Revisi media

en: Insert selected
id: Sisipkan yang dipilih

en: Show media item weights
id: Tampilkan bobot media
