Media Folders (1.0.0) - en to ru translation catalogue (76 entries)

en: Images
ru: Изображения

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Format
ru: Формат

en: Audio
ru: Аудио

en: file
ru: файл

en: New folder
ru: Новая папка

en: Delete folder
ru: Удалить папку

en: Location
ru: Место

en: Revisions
ru: Редакции

en: items
ru: объектов

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: An error occurred
ru: Возникла ошибка

en: List view
ru: В виде списка

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Loop
ru: Цикл

en: Order
ru: Порядок

en: Folders
ru: Папки

en: Folder
ru: Папка

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Root
ru: Корень

en: settings page
ru: страница настроек

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Grid
ru: Сетка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Installation
ru: Установка

en: Extension
ru: Расширение

en: Manage folders
ru: Управление папками

en: About
ru: Информация

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Videos
ru: Видео

en: No results
ru: Нет результатов

en: folder
ru: папка

en: Upload files
ru: Загрузить файлы

en: Edit media
ru: Редактировать медиа

en: Add media
ru: Добавить медиа

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.

en: @label has been removed.
ru: @label был удален.

en: View mode: @mode
ru: Режим отображения: @mode

en: Remove media
ru: Удалить медиа

en: Set Cookie
ru: Установить cookie

en: Muted
ru: Заглушен

en: Delete media
ru: Удалить медиа

en: Media revisions
ru: Редакции медиа

en: Insert selected
ru: Вставить выбранное

en: Show media item weights
ru: Показать вес элемента медиа

en: Hide media item weights
ru: Скрыть вес элемента медиа

en: The maximum number of media items have been selected.
ru: Максимальное количество элементов медиа было выбрано.

en: Update widget
ru: Обновить виджет

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
ru[0]: Остался один элемент медиа.
ru[1]: @count элемента медиа осталось.
ru[2]: @count элементов медиа осталось.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
ru[0]: Можно выбрать только один элемент.
ru[1]: Только @count элемента могут быть выбраны.
ru[2]: Только @count элементов могут быть выбраны.

en: Remove @label
ru: Удалить @label

en: Add or select media
ru: Добавить или выбрать медиа

en: No media items are selected.
ru: Элементы медиа не выбраны.

en: Removing @label.
ru: Удаление @label.

en: There are no allowed media types configured for this field. Edit the field settings to select the allowed media types.
ru: Для этого поля не настроены типы медиа. Отредактируйте настройки поля, чтобы выбрать разрешенные типы медиа.

en: There are no allowed media types configured for this field. <a href=":url">Edit the field settings</a> to select the allowed media types.
ru: Для этого поля не настроены типы медиа. <a href=":url"> Измените настройки поля </a>, чтобы выбрать разрешенные типы медиа.

en: Adding selection.
ru: Добавление выбранных.

en: Media has been removed.
ru: Медиа удалено.

en: You do not have permission to view @item_label.
ru: У вас нет прав доступа к @item_label.

en: Removing media.
ru: Медиа удаляется.

en: There are no allowed media types configured for this field. Contact the site administrator.
ru: Для этого поля типы медиа не настроены. Обратитесь к администратору сайта.
