Media Folders (1.0.3) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Audio
sv: Ljud

en: Files
sv: Filer

en: file
sv: fil

en: New folder
sv: Ny mapp

en: Delete folder
sv: Radera mapp

en: Location
sv: Plats

en: Revisions
sv: Versioner

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: List view
sv: Listvy

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Order
sv: Ordning

en: Folder
sv: Mapp

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Root
sv: Rot

en: settings page
sv: inställningssida

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Controls
sv: Kontroller

en: Grid
sv: Rutnät

en: Extension
sv: Filändelse

en: Manage folders
sv: Hantera mappar

en: About
sv: Om

en: Credits
sv: Lista över medverkande

en: Bundles
sv: Paket

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: click here
sv: klicka här

en: No results
sv: Inget resultat

en: folder
sv: mapp

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Edit media
sv: Redigera media

en: Add media
sv: Lägg till media

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: @label has been removed.
sv: @label har tagits bort.

en: Remove media
sv: Ta bort media

en: Delete media
sv: Radera media

en: Insert selected
sv: Infoga vald

en: Show media item weights
sv: Visa vikt för mediaobjekt

en: Hide media item weights
sv: Dölj vikt för mediaobjekt

en: The maximum number of media items have been selected.
sv: Det maximala antalet mediaobjekt har valts.

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
sv[0]: Ett mediaobjekt återstår.
sv[1]: @count mediaobjekt återstår.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
sv[0]: Endast ett objekt kan väljas.
sv[1]: Endast @count objekt kan väljas.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
sv: Kort beskrivning av bilden som används av skärmläsare och visas om bilden inte laddas. Detta är viktigt för tillgängligheten.

en: Add or select media
sv: Lägg till eller välj media

en: No media items are selected.
sv: Inga medieobjekt har valts.
