Media Folders (1.0.4) - en to hr translation catalogue (30 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Images
hr: Slike

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: Format
hr: Oblik

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: Location
hr: Lokacija

en: Revisions
hr: Revizije

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Configuration
hr: Postavke

en: Order
hr: Redoslijed

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Grid
hr: Mreža

en: About
hr: Opis

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args
