Media Folders (1.0.5) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Format
it: Formato

en: Files
it: File

en: Location
it: Posizione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Configuration
it: Configurazione

en: Loop
it: Iterazione

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Search results
it: Risultati della ricerca

en: Controls
it: Controlli

en: Grid
it: Griglia

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Installation
it: Installazione

en: Extension
it: Estensione

en: About
it: Informazioni

en: Bundles
it: Bundle

en: Videos
it: Video

en: folder
it: cartella

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
it: Il titolo è usato come tooltip quando l'utente posiziona il mouse sopra l'immagine.

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Edit media
it: Modifica contributi multimediali

en: Add media
it: Aggiungi media

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Delete media
it: Elimina media
