Media Folders (1.0.6) - en to nl translation catalogue (82 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Files
nl: Bestanden

en: file
nl: bestand

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: Delete folder
nl: Map verwijderen

en: Location
nl: Locatie

en: Revisions
nl: Revisies

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: List view
nl: Lijstoverzicht

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Loop
nl: Lus

en: Order
nl: Volgorde

en: Folders
nl: Mappen

en: Folder
nl: Map

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Root
nl: Basis

en: settings page
nl: instellingenpagina

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Grid
nl: Raster

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Installation
nl: Installatie

en: Extension
nl: Extensie

en: Manage folders
nl: Mappen beheren

en: About
nl: Over

en: Credits
nl: Medewerkerslijst

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Show navigation
nl: Navigatie tonen

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: click here
nl: klik hier

en: No results
nl: Geen resultaten

en: folder
nl: map

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
nl: De titel wordt getoond als de gebruiker met de muis over de afbeelding beweegt.

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: Edit media
nl: Media bewerken

en: Copy to clipboard
nl: Kopieer naar klembord

en: Add media
nl: Media toevoegen

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Load More
nl: Meer laden

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: @label has been removed.
nl: @label is verwijderd.

en: View mode: @mode
nl: Weergavemodus: @mode

en: Remove media
nl: Media verwijderen

en: Set Cookie
nl: Cookie instellen

en: Muted
nl: Gedempt

en: Delete media
nl: Media verwijderen

en: Media revisions
nl: Media-revisies

en: Insert selected
nl: Geselecteerde invoegen

en: Show media item weights
nl: Toon gewicht van media-items

en: Hide media item weights
nl: Gewicht van media-items verbergen

en: The maximum number of media items have been selected.
nl: Het maximale aantal media-items is geselecteerd.

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
nl[0]: Eén media-item resterend.
nl[1]: @count media-items resterend.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
nl[0]: Selecteer één media-item.
nl[1]: Selecter maximaal @count media-items.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
nl: Korte beschrijving van de afbeelding voor schermlezers die getoond wordt als de afbeelding niet beschikbaar is. Dit is van belang voor toegankelijkheid.

en: Remove @label
nl: @label verwijderen

en: Add or select media
nl: Media toevoegen of selecteren

en: No media items are selected.
nl: Geen media-items geselecteerd.

en: Removing @label.
nl: Bezig met verwijderen van @label.

en: There are no allowed media types configured for this field. Edit the field settings to select the allowed media types.
nl: Er zijn geen mediatypen toegestaan voor dit veld. Bewerk de veldinstellingen om toegestane mediatypen te selecteren.

en: There are no allowed media types configured for this field. <a href=":url">Edit the field settings</a> to select the allowed media types.
nl: Er zijn geen mediatypen toegestaan voor dit veld. <a href=":url">Bewerk de veldinstellingen</a> om de toegestane mediatypen te selecteren.

en: Adding selection.
nl: Selectie toevoegen.

en: Media has been removed.
nl: Media is verwijderd.

en: You do not have permission to view @item_label.
nl: Je hebt geen toestemming om @item_label te bekijken.

en: Removing media.
nl: Media verwijderen.

en: There are no allowed media types configured for this field. Contact the site administrator.
nl: Er zijn geen toegestane mediatypen geconfigureerd voor dit veld. Neem contact op met de beheerder.
