Media Folders (1.0.6) - en to th translation catalogue (28 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Save
th: บันทึก

en: Format
th: รูปแบบ

en: file
th: แฟ้ม

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Order
th: เรียงตาม

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Grid
th: ตะแกรง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
th: ชื่อเรื่องจะใช้เป็นการแนะนำเครื่องมือเมื่อผู้ใช้เลื่อนเมาส์ไปที่ภาพ

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้
