Media Folders (1.0.7) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Audio
hi: आवाज

en: Files
hi: दस्तावेज

en: file
hi: फ़ाइल

en: Location
hi: स्थान

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: settings page
hi: सेटिंग्स पृष्ठ

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Grid
hi: ढांचा

en: Installation
hi: स्थापना

en: About
hi: के बारे में

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Copy to clipboard
hi: क्लिपबोर्ड में कॉपी

en: Delete media
hi: मीडिया को हटा दें
