Media Fotoweb (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: File
pt: Ficheiro

en: Image
pt: Imagem

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Created
pt: Criado

en: Original image
pt: Imagem original

en: Height
pt: Altura

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Preview image
pt: Visualizar imagem

en: Authentication type
pt: Tipo de autenticação
