Media Fotoweb (2.0.0-alpha6) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: File
de: Datei

en: Image
de: Bild

en: Filename
de: Dateiname

en: Created
de: Erstellt

en: Original image
de: Originalbild

en: Height
de: Höhe

en: Media
de: Medien

en: Changed
de: Geändert

en: Source field
de: Ursprungsfeld

en: About
de: Über

en: Preview image
de: Vorschaubild

en: Field on media entity that stores Image file. You can create a bundle without selecting a value for this dropdown initially. This dropdown can be populated after adding fields to the bundle.
de: Das Feld in der Medienentität, das die Bilddatei speichert. Es kann ein Subtyp erstellt werden, ohne dass anfangs ein Wert für diese Drop-Down-Menü gewählt wird. Der Wert kann angegeben werden, nachdem Felder zum Mediensubtyp hinzugefügt wurden.
