Media Gallery (2.0.3) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
