Media Gallery (2.2.5) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: File path
da: Filsti

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Published
da: Udgivet

en: File ID
da: Fil-ID

en: File name
da: Filnavn

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Language code
da: Sprogkode

en: Use pager
da: Brug pager

en: About
da: Om

en: Migration
da: Migrering

en: Media Gallery
da: Mediegalleri

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
da: {users}.uid som tilføjede filen. Hvis sat til 0 blev filen tilføjet af en anonym bruger.

en: The published status of a file.
da: Filens udgivelsesstatus.

en: The time that the file was added.
da: Tidspunktet hvor filen blev tilføjet.

en: The language code.
da: Sprogkoden.

en: File MIME Type
da: Fil MIME-type
