Media Gallery (2.2.5) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: File path
ja: ファイルパス

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Published
ja: 掲載

en: File ID
ja: ファイルID

en: File name
ja: ファイル名

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Use pager
ja: ページャーを使用

en: About
ja: アバウト

en: Migration
ja: マイグレーション

en: media
ja: メディア

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
ja: ファイルを追加したユーザーの {users}.uid。0の場合は、このファイルが匿名ユーザーによって追加されたことを表します。

en: The published status of a file.
ja: ファイルの公開状況

en: The time that the file was added.
ja: ファイルが追加された日時。

en: The language code.
ja: 言語コード。

en: File MIME Type
ja: ファイル MIME タイプ
