Media Gallery (3.0.2) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: File path
it: Percorso del file

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: File ID
it: ID file

en: File name
it: Nome del file

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Use pager
it: Usa paginatore

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Migration
it: Migrazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: media
it: contributo mediale

en: Media Gallery
it: Galleria multimediale

en: Master
it: Principale

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
it: {users}.uid dell'utente che ha aggiunto il file. Se impostato a 0, questo file è stato aggiunto da un utente anonimo.

en: The published status of a file.
it: Lo stato di pubblicazione di un file.

en: The time that the file was added.
it: La data e l'ora in cui il file è stato aggiunto.

en: The language code.
it: Il codice della lingua.

en: File MIME Type
it: MIME Type del file
