Media Gallery (3.0.2) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: File path
nl: Bestandspad

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: File ID
nl: Bestand-ID

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Use pager
nl: Paginering gebruiken

en: About
nl: Over

en: Migration
nl: Migratie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Media Gallery
nl: Media-album

en: Asc
nl: Oplopend

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
nl: De {users}.uid die het bestand heeft toegevoegd. Indien 0, dan is dit bestand door een anonieme gebruiker toegevoegd.

en: The published status of a file.
nl: De publicatiestatus van het bestand.

en: The time that the file was added.
nl: Het tijdstip waarop het bestand is toegevoegd.

en: The language code.
nl: De taalcode.

en: File MIME Type
nl: Het MIME-type van het bestand
