Media Gallery (3.2.0) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: File path
ar: مسار الملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Save
ar: حفظ

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: تخطيط

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Published
ar: منشور

en: File ID
ar: معرف الملف

en: File name
ar: اسم الملف

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Grid
ar: شبكة

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Use pager
ar: استخدم ناقل الصفحات

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
