Media Gallery (3.2.0) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Settings
hr: Postavke

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Created
hr: Stvoreno

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Published
hr: Objavljeno

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Apply
hr: Primjeni

en: Grid
hr: Mreža

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: About
hr: Opis

en: Asc
hr: Uzlazno
