Media Gallery (3.2.0) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Layout
hu: Elrendezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Page
hu: Oldal

en: Bottom
hu: Alja

en: Published
hu: Közzétéve

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: Media
hu: Média

en: Desc
hu: Csökk

en: Item count
hu: Elemszám

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Grid
hu: Rács

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Migration
hu: Költöztetés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Thumbnail image style
hu: Bélyegkép stílusa

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
hu: A fájlt hozzáadó felhasználó {users}.uid értéke. Ha ez az érték 0, a fájlt egy névtelen felhasználó adta hozzá.

en: The published status of a file.
hu: A fájl közzétételi állapota.

en: The time that the file was added.
hu: Az időpont, mikor a fájlt hozzáadták.

en: The language code.
hu: A nyelvkód.

en: File MIME Type
hu: Fájl MIME típus

en: Media Gallery Image (300x180)
hu: Képstílus a „Media Gallery” modul számára (300x180)

en: All Galleries
hu: Minden galéria

en: Full gallery
hu: Teljes galéria
