Media Gallery (3.2.1) - en to el translation catalogue (45 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Top
el: Κορυφή

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Layout settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Use pager
el: Χρήση σελιδομετρητή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Asc
el: Αύξ

en: The published status of a file.
el: Η κατάσταση δημοσίευσης ενός αρχείου.

en: The time that the file was added.
el: Ο χρόνος που προστέθηκε το αρχείο.

en: The language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας.
