Media Gallery (3.2.1) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: File path
fr: Chemin du fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Top
fr: Haut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Bottom
fr: Bas

en: Published
fr: Publié

en: File ID
fr: Identifiant (ID) de fichier

en: File name
fr: Nom du fichier

en: Media
fr: Média

en: Item count
fr: Nombre d'élément

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Grid
fr: Grille

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Layout settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Use pager
fr: Utiliser la pagination

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Master
fr: Principal

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
fr: Le {users}.uid qui a transféré le fichier. S'il vaut 0, le fichier a été ajouté par un utilisateur anonyme.

en: The published status of a file.
fr: Le statut de publication d'un fichier.

en: The time that the file was added.
fr: L'heure à laquelle le fichier a été ajouté.

en: The language code.
fr: Le code de la langue.

en: File MIME Type
fr: Type MIME du fichier
