Media Gallery (3.2.2) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Bottom
oc: Bas

en: Published
oc: Publicat

en: File ID
oc: Identificant (ID) de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Media
oc: Mèdia

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Changed
oc: Modificat

en: Grid
oc: Grasilha

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Use pager
oc: Utilizar la paginacion

en: About
oc: A prepaus

en: Items per page
oc: Elements per pagina
