Media Gallery (3.2.2) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Edit
pl: Edytuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Save
pl: Zapisz

en: Top
pl: Góra strony

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Layout
pl: Układ

en: Created
pl: Utworzono

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Published
pl: Opublikowane

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Grid
pl: Siatka

en: Language code
pl: Kod języka

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: About
pl: O stronie

en: Migration
pl: Migracja

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Thumbnail image style
pl: Styl miniaturki

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
pl: Identyfikator {users}.uid użytkownika, który dodał plik. Wartość 0 oznacza, że plik został dodany przez anonimowego użytkownika.

en: The published status of a file.
pl: Status publikacji pliku.

en: The time that the file was added.
pl: Czas dodania pliku.

en: The language code.
pl: Kod języka.

en: File MIME Type
pl: Typ MIME pliku
