Media Gallery (3.2.3) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File path
cy: Llwybr ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Page
cy: Tudalen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: File ID
cy: ID ffeil

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Use pager
cy: Defnyddio galwr

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
