Media Gallery (3.2.3) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: File path
id: Jalur berkas

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Layout
id: Tata letak

en: Created
id: Dibuat

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Page
id: Halaman

en: Bottom
id: Dasar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: File ID
id: ID berkas

en: File name
id: Nama berkas

en: Link text
id: Teks tautan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Grid
id: Kotakan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Use pager
id: Gunakan halaman

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Migration
id: Migrasi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
id: {users}.uid yang menambahkan file tersebut. Jika diatur ke 0, file ini ditambahkan oleh pengguna anonim.

en: The published status of a file.
id: Status tampilan dari sebuah file

en: The time that the file was added.
id: Waktu saat file ditambahkan.

en: The language code.
id: Kode bahasa

en: File MIME Type
id: Jenis MIME File
