Media Gallery (3.2.3) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Top
tr: En üst

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Published
tr: Yayında

en: File ID
tr: Dosya ID

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Grid
tr: Izgara

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Use pager
tr: Sayfalayıcı kullan

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Migration
tr: Göç

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
tr: Dosyayı ekleyen {users}.uid. 0 olarak ayarlanırsa bu dosya anonim bir kullanıcı tarafından eklenmiştir.

en: The published status of a file.
tr: Dosyanın yayımlanma durumu.

en: The time that the file was added.
tr: Dosyanın eklendiği zaman.

en: The language code.
tr: Dil kodu.

en: File MIME Type
tr: Dosya MIME Tipi
